אביזרים משלימים למטבחי חוץ

מטבח החוץ המודרני הוא פיתוח של הגריל המסורתי בו נהוג עד היום לבשל באוויר הפתוח ארוחות טעימות.

אך אין צורך להמשיך ולהגביל את עצמנו לגריל בלבד, ובאמצעות קולקציה מרשימה של אביזרים משלימים, ניתן להפוך את מטבח החוץ למטבח של ממש.

באמצעות טכנולוגיה מודרנית, חומרי גלם איכותיים ומלאכת תכנון נכונה, ניתן ליצור מטבח מאובזר למדי בחלל החוץ, אשר יתאים באופן נכון ומדויק לרצונות ולשאיפות שלנו, ויספק לנו חוויה יוצאת דופן.

באופן הזה מתאפשר מלאכת בישול מלאה במטבח החוץ, אשר הופכת לחוויה נעימה הממזגת טבע ויוקרה, בישול ואירוח.

מה ניתן לשלב במטבח החוץ

התשובה הראויה ביותר לשאלה זו תהיה, השמים הם הגבול.

אמצעים טכנולוגיים מודרניים מאפשרים לשלב כל אלמנט במטבח החוץ, עד שניתן ממש להפוך את מטבח החוץ ליחידת המטבח העיקרית ולהסב אליה את כל פעילות הבישול.

עם זאת, זה לרוב אינו המקרה, ומטבח החוץ עדיין נותר משני למטבח הפנים והדרישות ממנו הן מוגבלות יותר – אך ישנם מספר גורמים שעשויים לייעל באופן משמעותי את הפעילות במטבח החוץ וכך להעשיר את חווית השימוש בו:

  • אפייה וחימום: לפעמים המחשבה להציב תנור במטבח החוץ עשויה להיות מפתה, אך אם כבר מבקשים מכשיר לאפייה ולחימום, ניתן לבחור דווקא בתנור מסורתי יותר – הטאבון יכול לאפשר חווית בישול חדשה שיוצרת גיוון גדול יותר בסוגי המזון ובאופני הבישול הזמינים לנו.
  • בישול: באופן מסורתי, הבישול והצלייה באים זה לצד זה, ולכן אין צורך עוד להפריד אותם בין שני מטבחים שונים – שילוב של כירות גז במטבח החוץ מאפשר לבשל ממש לצד הצלייה, וכך לקבל מלאכת בישול מלאה.
  • קירור: יחידות האחסון של מטבח החוץ אכן יכולות להכיל אביזרים ומצרכים, אך ביניהם ישנם כאלה שנזקקים לקירור – כיום ניתן לשלב בפשטות מקרר במטבח החוץ, וכך לאחסן בו כל דבר שיהיה נגיש ובהישג יד.
  • שטיפה וניקיון: אחד המוקדים החשובים ביותר בכל מטבח הוא הכיור, בו ניתן לשטוף ידיים וכלים, וכעת ניתן לשלב את הכיור גם במטבח החוץ ולהפוך אותו למטבח של ממש.