משטחי עבודה

משטחי העבודה ככל הנראה מהווים אחד מן האלמנטים החשובים ביותר במטבח החוץ.

מצד אחד, הנוכחות האסתטית המרכזית שלהם מכשירה אותה להוות אלמנט מגדיר במרחב העיצובי של המטבח, ומן הצד השני, הם לוקחים חלק בכל השימושים במטבח וכך נוצרת להם חשיבות פונקציונלית מהותית.

באמצעות בחירה חכמה של סוג האבן הנכונה לשמש כמשטח עבודה, ניתן להגיע לתוצאות מיטביות משני ההיבטים הללו, וכך לייצר מטבח חוץ איתן וארוך שנים, שיתמזג היטב עם הטון העיצובי של חלל החוץ ויהפוך לפינת חמד נעימה של יוקרתיות ושל איכות חיים.

הדרישות ממשטחי העבודה במטבח חוץ

משטחי העבודה בכללותם נדרשים למספר מאפיינים חשובים ביותר, אשר מכשירים אותם לעמוד באינטנסיביות של סביבת המטבח.

כאשר מדובר במשטחי עבודה עבור מטבח חוץ, הדרישה הזו היא חמורה אף יותר, כיוון שעל הפעילות האינטנסיבית של סביבת המטבח מתווספים המפגעים החיצוניים שעל המטבח להתמודד איתם כהלכה.

באופן הזה, ניתן למנות את רשימת המאפיינים החשובים ביותר שיש לשאוף אליהם במעמד הבחירה של משטחי העבודה:

  • קושיות:

כאשר משטח העבודה עשוי אבן קשה דיו, ניתן לעבוד על גביו ללא חשש משריטות, סדקים ופגמים.

גם כאשר האבן אינה נחשבת לקשה דיו, ניתן לפתור בעיה זו בפשטות באמצעות שימוש בקרשי חיתוך מסוגים שונים, אך אין ספק שמאפיין הקושיות מייעל היטב את הפעילות במטבח ומצמצם את האפשרות לפגיעה במשטח העבודה.

  • איתנות תרמית:

מאפיין ידידותי נוסף של חומר הגלם עבור משטחי עבודה הוא חוסר רגישות תרמית, אשר מכשיר אותם להתמודד היטב עם שינויי טמפרטורה קיצוניים ופתאומיים.

שינויים שכאלה עשויים להיות נפוצים במטבח, כאשר מגשים וסירים רותחים מונחים במקומות שונים במטבח מיד אחרי שיצאו ממקום החימום שלהם.

עם זאת, בדומה למאפיין הקושיות, גם רגישות תרמית היא חסרון שניתן לפתור די בקלות באמצעות משטחים ייעודים, אך העבודה הופכת ליעילה יותר באם משטח העבודה עשוי חומר בעל רגישות תרמית נמוכה.

  • היעדר נקבוביות:

הנקבוביות בגוף האבן שמשמשת כחומר גלם עבור משטח העבודה הם הגורם לספיחת נוזלים אשר מסתכם בייצור כתמים קבועים.

ככל שהנקבוביות מעטות יותר, כך יהיה ניתן לסמוך על משטח העבודה שלא יוכתם בקלות, תופעה שמתרחשת באופן די תדיר במטבח.

בנוסף לכך, מטבחי החוץ נדרשים להיעדר נקבוביות אף יותר ממטבח הפנים, שכן התנאים הסביבתיים החיצוניים מספקים יותר חומרים ונוזלים שאבן נקבובית עשויה לספוח – החל מהלחות שקיימת באוויר ועשויה להגיע לכמויות גדולות בחודשי הקיץ, ועד המשקעים השונים שעשויים לרדת סביב מטבח החוץ.

  • ניקיון:

חומרי גלם שונים נבדלים זה מזה באופני התחזוקה והניקוי שלהם, כאשר ישנם חומרים בעלי רגישויות שונות לסוגים של חומרי ניקוי, ישנם חומרים שנוטים להתלכלך במהירות וישנם חומרים אשר רגישות במיוחד לפגיעות מכאניות.

סביבת המטבח האינטנסיבית עשויה לגרום ללכלוך רב להצטבר מטבעה, וכאשר מדובר במטבח חוץ, הדבר ניכר אף יותר – אבק, חלקיקי לכלוך שונים, חול ועוד רגילים לנוע באוויר החופשי של חלל החוץ של הבית, וכך יש בידם להצטבר על גבי משטחי העבודה.

לפיכך, יש לשאוף למשטח עבודה שאינו מתלכלך בקלות, וגם כאשר הוא מתלכלך, ניתן לנקות אותו בקלות – כך אפשר להבטיח לו אריכות חיים ואסתטיקה גבוהה.

  • עיצוב:

אין לשכוח שמטבח החוץ אינו מהווה רק אלמנט פונקציונלי, אלא יש לו חשיבות עיצובית מכרעת וכך הגוון האסתטי שלו עשוי להגדיר את הטון החזותי בכל חלל החוץ.

משטחי העבודה מהווים אחד מן האלמנטים הבולטים ביותר במשטח החוץ, ולכן יש לשאוף שהם יעוצבו בחן ובטעם, כדי להתאים היטב לחלל בו הם מתמזגים וכדי לשדר את התחושות הרצויות.

האבנים השונות ניכרות במאפיינים אסתטיים שונים למדי, כאשר חלקן אוצרות בהן יופי פראי כתוצאה מייצור טבעי בן שנים ארוכות במעמקי האדמה, ואילו אחרות ניחנות בגמישות אסתטית רחבה כתוצאה מתכנון מלאכותי מחושב.