דשא סינטטי – הבחירה הנכונה לתקופתנו ולארצנו

כמעט כל מי שנהנה מבית עם גינה עשוי לרצות, בשלב זה או אחר, לפאר אותה עם מרבדי דשא רעננים, מוריקים ומטופחים למראה, שנעים להתפרקד עליהם. אבל לא כולם יודעים שדשא טבעי צורך כמויות עצומות של מי השקיה, ומצריך זמן רב והוצאות משמעותיות כדי לשמור עליו מטופח ובמצב טוב. כשההוצאות נהיות גבוהות מידיי, בזבוז המים לא אקולוגי ואינו הולם מדינה שנדרשת לניהול חסכוני של מי השתייה כמו ישראל, לא פלא שרבים מחפשים פתרונות אלטרנטיביים. אם תוסיפו לכך את עוגמת הנפש שנגרמת לבעלי גינות במצבים בהם הדשא הטבעי מצהיב, קמל או מדולדל עקב קרינת שמש חזקה מדיי או השקיה בלתי מספקת, תוכלו להבין בקלות מדוע מרבדי הדשא הסינטטי הפכו ללהיט מבוקש. כל המידע החשוב על דשא סינטטי בכתבה הבאה.

 

יתרונותיהם של מרבדי הדשא הסינטטיים

אז גם אתם הגעתם למסקנה שאן לכם די פנאי לטפל בגינה, שהתשלום לגנן מקצועי אינו מצדיק את עצמו, ושבזבוז מי השקיה בכמויות אדירות לא הולם את השמירה על משאבי הטבע של ארצנו ואף פוגע בארנק שלכם – הרי שמרבדי דשא סינטטי עשויים להוות עבורכם פתרון מושלם. מרבדי הדשא הסינטטי המתקדמים של היום, דומים להפליא לדבר האמתי, אך אינם דרושים תחזוקה כלל! דשא סינטטי יעניק לכם מראה ירוק ושופע בכל ימות השנה, ויקנה לגינה, למרפסת או לגג שלכם נראות מטופחת ומסודרת. כל זאת, בלי צורך בהשקיה שמנפחת את הוצאות המים. בעצם, אתם חוסכים זמן, כסף ואנרגיה ובה בעת תורמים לשמירה על הסביבה הטבעית ועל כדור הארץ. זאת ועוד: הדשא הסינטטי ישחרר אתכם מעולם של כל אותם חרקים קטנים, שעוקצים ומציקים לכם בעת השהייה בקרבתו של דשא טבעי.

לרכוש דשא סינטטי זה חיסכון נקי

מרבדי הדשא האיכותיים מבית לוצ'יאנו אינטרנשיונל עמידים בפני פגעי מזג האוויר ויכולים להחזיק מעמד במצב מצוין שנים רבות. מדובר בהשקעה לא גדולה, שמחזירה את עצמה במהירות, היות והיא מאפשרת חיסכון משמעותי בעלויות חשבון המים, תשלומים שוטפים לגננים וכן במחיר הנדרש מבעלי דשא טבעי בכל פעם בה המרבד הצהיב ודורש חידוש ונטיעה חוזרת. מרגע שתרכשו דשא סינטטי ותציבו אותו במיקום המבוקש – תוכלו לשכוח מהוצאות נוספות במהלך השנים הבאות, ותיהנו ממראה רענן וירוק, בלי השקעת מאמצים ומשאבים מיותרים.

כך תבחרו מרבד דשא סינטטי מושלם

ראשית, תוכלו להתרשם מגווני המרבדים המועדפים עליכם בקטלוג המצולם באתרנו או באולם התצוגה שלנו. אם חשובה לכם רכותו של הדשא ונעימות המגע, מומלץ לכם לבחור את אחד מהדגמים המצטיינים בסיבים ארוכים וצפופים. במידה וקריטריון זה פחות משמעותי עבורכם, ותרצו לחסוך במחיר – תוכלו לבחור במרבדים הבסיסיים, שסיביהם קצרים ועלויותיהם נמוכות יותר. בנוסף, אתם מוזמנים להתרשם מהגוונים השונים של מרבדי הדשא שקטלוג המצולם, ולבחור את הגוון הקולע במיוחד לטעמכם האישי ומשתלב היטב בסגנון הצמחייה בגינה שלכם.  מומלץ לבחור בגוון הדומה ככל הניתן לשאר הצמחים שסביב המרבד, כדי להבטיח מראה הרמוני ונפלא.

איפה ניתן ומומלץ לשלב מרבדי דשא סינטטי?

אחד היתרונות המהותיים של מרבדי הדשא הסינטטי טמון בכך שניתן לשלבו לא רק בגינה, אלא במקומות נוספים בהם אין אפשרות לטעת דשא טבעי, כמו במרפסות, גגות, פטיו פנימי, אזורים מוצלים ואף שטחי פנים. דשא סינטטי הוא פתרון מצוין, אסתטי, אקולוגי וחסכוני לכל פיסת קרקע שדורשת חיפוי. כך למשל, שילובו של דשא סינטטי בחיפוי רצפת המרפסת או הגג שלכם, יכול להקנות למרחבים אלו מראה טבעי של גינה פרטית, ותחושה נינוחה ונעימה, למראה ולמגע. יהיה לכם נעים בהרבה לשבת על כר הדשא בגג שלכם או להתרווח על המרבד הירוק במרפסת מאשר על הרצפה הקרה והקשה. כל מתחם שתרצו להקנות לו מראה מטופח, ישתלב מעולה עם מרבד דשא סינטטי, ותמיד עדיף לעצב את האזורים הללו באופן מסודר מאשר להשאירם חשופים.

השימוש בדשא סינטטי במרחבים ציבוריים

הגינה הפרטית, מרפסת השמש שלכם וגג הבית הם אזורים מעולים לשילוב מרבדי דשא סינטטי, אך לא רק הם. מרבדי דשא סינטטי משחקים תפקיד מפתח גם בעיצובם של מרחבים ציבוריים, לאור יתרונותיהם המהותיים והחיסכון הכספי המשמעותי שהם מאפשרים. כך למשל, רשויות רבות ברחבי הארץ כבר הבינו שעיצוב גינות, גני משחקים ופארקים ציבוריים באמצעות מרבדי דשא סינטטי, מהווה בחירה חסכונית, נקייה ואקולוגית.

בעלי המלונות המובילים מעצבים את שטחי הנופש באמצעות מרבדי דשא סינטטי, שמשובב את לב האורחים ומוריק בכל ימות השנה, לצד בריכות השחייה ומתחמי הפנאי והספורט. מגרשי ספורט במגוון רחב של ענפים מאמצים אף הם את המראה הירוק-עד, ומשתמשים בדשא הסינטטי כמשטח אולטימטיבי לאימונים ולתחרויות. מגמה זו ניכרת גם בבריכות השחייה העירוניות, המתהדרות במרבדי דשא סינטטיים במראה רענן ומגע רך, המשרתים את הרוחצים והמשתזפים הרבים שפוקדים אותן.

האם מרבדי הדשא הסינטטי עמידים בפני גשם ושמש?

על מנת ליהנות מדשא סינטטי שאינו דוהה או מתלהט תחת קרני השמש הקופחת ולא מאבד מאיכותו בימים בהם הוא חשוף לרטיבות הגשם והטל, חשוב לרכוש מרבד איכותי העומד בדרישות התקן. מרבד דשא סינטטי איכותי, יהיה עמיד בפני דהייה, ויחזיק מעמד לאורך זמן גם אם תשאירו אותו חשוף וללא כיסוי. מרבדי דשא סינטטי מובחרים, יצוידו אף בשכבות הגנה בפני קרינת השמש ויורכבו מחומרי גלם מעולים המונעים התלהטות, גם בתנאי חום קיצוניים. חשוב להקפיד על איכותו של מרבד הדשא הסינטטי, אם אינכם רוצים להיאלץ להחליפו בתום זמן קצר יחסית, או לחליפין להסתכן בכוויות בעקבות התחממות עזה של המרבד בימות הקיץ הלוהטים.

מרבדי הדשא האיכותיים מבית לוצ'יאנו אינטרנשיונל

מרבדי הדשא הסינטטי שמוצעים לכם בלוצ'יאנו אינטרנשיונל מגיעים בגובה סיבים מרבי של 41 מ"מ, ולהם צפיפות גבוהה של 18,900 סיבים למטר! מאפיינים אלה מקנים לדשא הסינטטי שלנו לא רק מראה טבעי, אלא גם מגע נעים ורך במיוחד. בנוסף, אנו מחזיקים מרבדי דשא במגוון רחב הכולל ארבעה צבעים שונים של ירוק, מה שמבטיח מראה קרוב ביותר לדשא אמתי והתאמה אופטימלית לטעמכם האישי ולעיצוב הגינה שלכם. על מנת להגן על מרבדי הדשא שלכם מקרינת השמש, ועליכם מפני כוויות במגע עם מרבד לוהט, ציידנו את המרבדים ביריעה כפולה שאיננה מתחממת, ובשכבה החוסמת קרינה אולטרא-סגולית. מפרט זה מבטיח לכם הנאה מושלמת מהדשא הסינטטי, שעמיד בכל מזג אוויר, ונעים תמיד למגע, גם בימות הקיץ החמים ביותר.